Главное™

Вітаємо миротворців усього світу!

Сьогодні — цікаве професійне свято. Міжнародний день миротворців. 44 000 наших співвітчизників брали участь у миротворчих місіях і для них є також і свій окремий день — 15 Липня. А сьогодні треба звернути увагу на те, наскільки миротворці взагалі важливі, що їх багато від різних країн і що їхнє існування дуже потрібне для порядку у світі, зараз особливо актуальне і для нашої країни зокрема.

“Миротворча діяльність полягає у використанні легко озброєних багатосторонніх сил для роз'єднання ворогуючих сторін. Відрізняється від здійснення колективної безпеки обмеженим мандатом, орієнтацією на збереження нейтралітету і необхідністю згоди сторін, на чиїх територіях розміщені миротворчі сили.” - інформація з енциклопедії.

Помітною, масовою, значущою і частою діяльність миротворницьких місій стала у другій половині минулого століття, особливо під його кінець. Це сталося завдяки тому, що уже були розвинені великі міжнародні орґанізації (у першу чергу ООН), ідея добровільного обмеження суверенітету, у світі спала ідеолоґічна напруга, але виникло багато локальних конфліктів у результаті припинення існування двополярної системи ґеополітичного устрою.

Ідея вводити миротворців ґеніальна у своїй простоті. Дуже часто у конфлікті (так сталося і в нас на Донбасі) сторони звинувачують одне одного у недотриманні перемир’я та незаконної ескалації насильства. У порушені угод. У приховуванні справжніх намірів вести несправедливу війну, прикриваючись гаслами за мир. За таких умов дуже ефективно і просто ввести у гру посередників, які сприятимуть припиненню боїв. Згода сторін необхідна у першу чергу для того, щоби виявити справжність налаштування сторін на мир.

От, наприклад, наш сучасний конфлікт на Донбасі характеризується ключовою роллю Росії, фактично прямим її вторгненням. Мене навіть дивує, чому бойовиків Донбасу називають сепаратистами, а не колаборантами. Адже вони без Росії навіть не з’явилися би. Дійсно, серед населення тимчасово окупованих територій багато прихильників відділення від України, але роль Росії не тільки у їхньому забезпеченні, але, ще раз підкреслю, світоглядному формуванні, така велика, що називати їх просто посіпаками окупантів — більш правильно. Злочинній Росії невигідна така правда. Так само, як керований нею Радянський Союз спочатку таємно допомагав республіканській Іспанії, а у розпал Другої Світової окупував частину Ірану (цю операцію досі не визнали, через це мій дід так до смерті у 98 років і не отримав учасника бойових дій), Російська Федерація зараз старається приховано воювати на Донбасі. Путлер говорить за мир, а ідею ввести туди миротворців ООН просував не він, а Порошенко.

Новий Президент Зеленський особливо спирається на ідею припинення вогню й у цій ситуації набуває ще більшої ваги план введення героїв нашого сьогоднішнього міжнародного дня. Російська імперія це гальмує, спотворює. РФ за розташування миротворців ООН уздовж лінії розмежування із терористами-колабораціоністами, а не по всій площі, де вони хазяйнують. Чому? Та тому, звичайно, що Путіну неприпустимо, щоби міжнародна спільнота бачила, що відбувається! “Русская діпламатія” уже має досвід викручуватися із таких ситуацій — з самого початку на Донбасі все таки діють спостерігачі ОБСЄ. Вони всупереч всьому назбирали уже купу цікавинок, яка зіграє проти Росії на міжнародних судових процесах. Але їхня ефективність була сильно зменшена наявністю у їхніх лавах москалів, таємним впливом спецслужб країни-аґресора. Тому зараз імперіалісти “как би і нє протів” міжнародної миротворчої місії на Донбасі, але тільки за їхньої якнайширної участи й у вигідному для них форматі. Поміж іншим, російська вояччина на відторгнутих у Грузії територіях теж називає себе “миротворцями”, але їх ми сьогодні вітати не будемо. Серед них є багато тих, кому пряма дорога на сайт “Миротворець”.

Участь України у двадцяти п’яти міжнародних миротворчих місіях, безліч цих місій у світі та тенденція до зростання їхньої ваги, чисельности — спричиняють те, що Міжнародний день миротворців треба знати. Якщо Вам пощастило знати героїв цього свята — привітайте їх.


Полная версия
© 2007-2019 Интернет-обозрение Главное™