Главное™

Я розуміла, що наша країна в небезпеці і я конче необхідна їй

Коли за плечима вже понад тисяча навчених гвардійців і майже три роки служби, чи є сили надихатись роботою? Коли більшу частину свого часу проводиш на полігоні, безперервно розповідаючи про накладання джгутів, тампонування та зупинку масивних кровотеч? Але натхнення є, і черпається воно з розуміння, що кожне заняття – це врятоване життя у майбутньому. Про ці та інші думки з нами поділилась інструктор з бойової підготовки сержант Юлія Мірчук.

- В моїй практиці була історія, коли я викладала тактичну медицину і один зі слухачів курсу абсолютно не йшов на контакт. Звісно, я шукала до нього підхід, курс він закінчив і поїхав далі проходити службу. І приблизно через рік у Києві на вулиці я зустріла цього чоловіка. Я пам’ятала його обличчя але не могла згадати, звідки ж його знаю. Він підбіг до мене і почав обіймати, нагадав хто він і розповів, що одразу після закінчення курсу його направили в зону ООС, і там було сильно поранено його товариша. Він зробив усе, як я навчала і врятував йому життя. Ми стояли у центрі Києва і плакали. Це був дуже зворушливий для мене момент. Заради такого я працюю і викладаю.

Юлія з’явилась у 2 Галицькій бригаді нещодавно. До цього проходила службу у місті Золочіві, після того у Міжнародному міжвідомчому багатопрофільному центрі підготовки підрозділів НГУ, який знаходиться у селищі Старе, що на Київщині. Час, який вона провела там, згадує з особливою теплотою.

- Навчальний центр у Старе – це особливе для мене місце. Воно мені дало безліч нової інформації. Туди приїжджають наші партнери зі Штатів та Канади. Наші інструктора і їхні працюють пліч-о-пліч. Ми передаємо свій досвід їм, а вони свій нам. Потік інформації там шалений і я завжди намагалась максимально його засвоїти. Усі ці знання я передаю гвардійцям, аби ті знали і вміли врятувати життя не лише іншим, а й собі.

Стати військовою дівчина вирішила тоді, коли її тато вперше поїхав на схід у 2015 році. Дівчина вирішила вступити у медичний коледж лише для того, щоб стати військовим медиком.

- Мене дуже потрясли події на сході нашої країни. Мій тато поїхав захищати наш мир і мені дуже хотілось бути корисною своєї державі теж. Я виросла у родині військових. Мої дідусь, бабуся, мама і тато військові. Я прекрасно знала і розуміла, що таке одягнути форму і скласти Присягу на вірність українському народові. А ще краще я розуміла, що наша країна в небезпеці і я конче необхідна їй. Тому як тільки закінчила навчання у медичному одразу підписала контракт з Національною гвардією. Пройшли курси підготовки інструкторів. Почала навчати інших.

Своє перше заняття в якості викладача пам’ятає і досі. Розповідає, що дуже хвилювалась але була впевнена у своїх силах.

- Я йшла з чітким розумінням, інструктор, в першу чергу, повинен навчити людей і вміти донести важливість цих занять. Тоді я одразу пояснила, що все те, що вони зараз почують, врятує їм життя, або їх товаришу. Але я настільки горіла і горю своєю справою, що це надало мені впевненості. З кожним разом ставало все легше і легше. Зараз я готова хоч мільйон разів на день пояснювати як накладати джгут, аби тільки це принесло користь.

Юлія переконана, що інструктор має стати авторитетом для військовослужбовців. Щоб вони довіряли їй і її діям. Тільки так на заняттях дійсно можна навчитись.

- Я завжди починаю з завоювання аудиторії, намагаюсь зробити усе, щоб вони мені довіряли. Якщо я застосовую фізичні навантаження то виконую їх разом з усіма. Неможна заставляти віджиматись особовий склад і не робити це разом з ними. Неможна не відповісти на питання, яке стосується моєї роботи, потрібно знати відповіді на все. Я не стомлюсь повторювати, головне, щоб мої зусилля допомогли іншим в критичній ситуації.

Автор: Аліна Новікова, 2 Галицька бригада НГУ

фото з архіву Юлії Мірчук

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал

25 июля 2021
21:00    320   
О главном на Главном за 25 июля 2021
20:44    360   
Олимпиада-2020: Расписание и анонс выступления украинцев 26 июля
20:30    573   
Украинцы теперь смогут получать гарантию на товар по интернету
20:02    592   
В Киеве 18 химически опасных объектов
19:43    447   
"Металлист 1925" обыграл "Рух" в чемпионате Украины по футболу
19:22    709   
Путин наградил орденом своего кассира Ковальчука
18:58    611   
На Черниговщине горело пшеничное поле
18:49    406   
Все о вентиляции и кондиционировании: как обеспечить комфорт в доме
18:33    672   
Португалия открывается для украинцев
18:09    469   
В Украине могут разрешить "смешивать" вакцины от COVID-19, - главный санврач Кузин
Новости партнеров