Главное™

Как превратить хобби в комфортную "срочную" или контрактную службу - знают в Нацгвардии

Гвардійські кінологи разом зі своїми службовими собаками день-у-день виконують завдання з охорони громадського порядку, конвоювання заарештованих та засуджених та під час виконання завдань в районі проведення ООС.

Ми підготували для вас історії гвардійців з кінологічного підрозділу 5 Слобожанської бригади.

Історія Олександра Братковського та Альзи

Молодший сержант Братковський почав свою служби у 2 Галицькій бригаді як солдат-строковик. Потім підписав контракт у Навчальному центрі Національної гвардії і мріяв стати кінологом. У цей момент у його житті з’явилася німецька вівчарка Альза. Він виховував її з 1 місяця.

«Я дуже гарно склав іспити і увійшов у трійку кращих. Мене запросили стати інструктором з кінології. Протягом 6 місяців я навчав кандидатів кінологічній справі»

Зараз Олександр та Альза проходять військову службу у 5 Слобожанській бригаді. Альза – спеціаліст зі слідової роботи і може розшукати людину по запаху на відстані до 3 кілометрів.

«Альза – холерик. Вона як і люди, має свій характер і різні стани. Проте вона дуже любить свою роботу і дуже активна. Людина, яка мріє про таку породу собаки потрібно розуміти, що це повинен бути активний стиль життя. З Альзою ми гуляємо по 2 години і постійно тренуємося».

Олександр та Альза щотижня тренують своїх колег-кінологів з Пенітенціарної служби за напрямком слідової роботи.

«Я навіть і не думаю про те, щоб залишити справу військової кінології. Відчуваю, це моє. Хоча і не вважаю себе геніальним дресирувальником. Буду навчатися і підвищувати свої уміння далі».

Історія Андрія Мандича та Мальти

Кінолог старшина Андрій Мандич познайомився з Мальтою, коли той був лише один місяць. Андрій відразу ж почав її виховувати і готувати до служби. Вони разом пішли служити до 5 Слобожанської бригади у 2017 році. Далі було навчання у Навчальному центрі.

«Мені дуже пощастило: я зробив своє хобі професією життя. Хоча у мене не було професійного фаху кінолога. Просто уся моя сім’я любить тварин. У нас було близько 10 собак. Батько сам їх виховував, і якісь основні навички дресирування передав мені. Я пішов у Національну гвардію бо тут дають навчатися і розвиватися»,

Його Мальта знає більше ніж 75 команд, серед яких звукові, тактильні та жестові. За напрямком підготовки – розшукова. Не боїться ані пострілів, ані висоти, ні води, лазить по деревах, а ще дуже любить гратися у м’яч з кінологом.

«Тренування у нас щодня. Працюємо з різними запахами. Серед 15 різних запахів Мальта може з легкістю знайти той самий, що я їй вказав. Кожного дня я її мотивую до служби та до тренувань. І протягом дня вона все робить, аби я був задоволений її поведінкою» .

Міцну дружбу людини і собаки неодноразово описували у літературі та кінематографі. І, дійсно, безумовна любов і вірність своєму господарю – вражає. Собаки – це справжні помічники на службі, зазначають кінологи. Тому багато часу приділяється для того, щоб вони завжди були в готовності. Чотирилапі мають унікальні органи чуття, яких не має людина.

Для гвардійців собака – це не просто друг, а й бойовий напарник, і колега.

Додамо, що ті хлопці, які у майбуньому вирішили погодитися пройти строкову службу, мають свого собаку або просто бажають стати кінологами, мають унікальний шанс реалізувати свою мрію, не гаючи час на походи до військкоматыв. Відтепер вам достатньо звернутись до рекрутинових центрів НГУ, або до найближчої до вас частини НГУ. Саме тут майже все зроблять за вас та прослідкують, щоб військкомат не зломав вашу мрію.

У Харківській області краще звертатись до рекрутингового центру, який знаходиться на вул. Академіка Проскури, 1 на території Східного оперативного командування НГУ та військової частини 3017 НГУ.

Телефони: + 38-063-317-00-82, + 38-063-317-00-98

лейтенант Діана Краснікова,

фото Влада Коструба

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал

25 июля 2021
21:00    300   
О главном на Главном за 25 июля 2021
20:44    336   
Олимпиада-2020: Расписание и анонс выступления украинцев 26 июля
20:30    528   
Украинцы теперь смогут получать гарантию на товар по интернету
20:02    541   
В Киеве 18 химически опасных объектов
19:43    420   
"Металлист 1925" обыграл "Рух" в чемпионате Украины по футболу
19:22    662   
Путин наградил орденом своего кассира Ковальчука
18:58    564   
На Черниговщине горело пшеничное поле
18:49    386   
Все о вентиляции и кондиционировании: как обеспечить комфорт в доме
18:33    623   
Португалия открывается для украинцев
18:09    450   
В Украине могут разрешить "смешивать" вакцины от COVID-19, - главный санврач Кузин
Новости партнеров