Главное™

Мої думки на тему Великодня

Питання церковної Служби не настільки просте, як здається суспільству на перший погляд. Якщо виключити політичну складову, то храм—це місце, куди приходять з найтяжчими бідами. Зараз малюється образ якогось зловредного попа, який заганяє в церкву святити паски. Насправді, ті священники, яких я знаю-це взірець Служіння, а різні люди є скрізь і завжди.

Віра допомагає в найважчі моменти, коли сподіватись немає на що!

В найважчі моменти свого життя я прийшла у Введенський монастир, де є ікона «Призри на смирення».

Отець Іван Рибарук, в якого сьогодні день народження, з Криворівні. Він завжди підтримка.

Отець Олег із каплиці Військового Госпіталя сказав на поминальній проповіді за татом настількі важливі слова, що вони підтримують мене і тепер. Він, як справжній духовний наставник, ніби як «за руку» провів мене в найтемніші дні, і коли не стало тата, і потім також.

В моменти душевних переживань я можу підійти до дорогоі мені Кирилівськоі церкви і просто побути поряд.

(А ви, до речі, знаєте, що в свята і наділю церковнослужителі ідуть у гостре відділення психіатричноі лікарні і тих, хто хоче і кому можна, беруть із собою на Службу Божу. А якщо людина не може іти, священник приходить сам, до людей, від яких суспільство відвертається взагалі).

В мене Кирилівську церкву видно з вікна, я стану біля вікна і помолюсь. Але є люди, для яких Служба Божа-це настільки важливо, що це важливіше за життя, вони покладаються лише на Бога. І цим людям я би сказала таке : Богові не важливі ритуали і навіть освячення паски, а тим більше ковбасок і алкоголю. Важливе ваше особисте служіння. «Де двоє вас, нам я посеред вас» . Бог показує нам, що ритуали це не основа, головне–щира молитва в своєму серці, хто як вміє. Піст-це обмеження не лише в їжі, а ось зараз і в спілкуванні також.

А Києво-Печерська Лавра це не лише місце попів. Вона була до них і буде після. Це місце, де ніколи не згасала свічка, навіть в радянський час. А монахи залишались мити туалети, аби лиш бути там. Я просто хочу наголосити, що життя складніше, аніж викопати рів біля церкви. Я не знаю як правильно. Але є заповідь «Не убий» і пам‘ятаємо про любов до ближнього. Це причини провести Великодню ніч вдома. А священники будуть служити все одно. І, дуже сподіваюсь, знайдуть правильні слова до своїх парафіян. З чистим четвергом.

Марія Бурмака,

співачка, Народна артистка України

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал

25 июля 2021
21:00    319   
О главном на Главном за 25 июля 2021
20:44    359   
Олимпиада-2020: Расписание и анонс выступления украинцев 26 июля
20:30    572   
Украинцы теперь смогут получать гарантию на товар по интернету
20:02    591   
В Киеве 18 химически опасных объектов
19:43    446   
"Металлист 1925" обыграл "Рух" в чемпионате Украины по футболу
19:22    707   
Путин наградил орденом своего кассира Ковальчука
18:58    609   
На Черниговщине горело пшеничное поле
18:49    405   
Все о вентиляции и кондиционировании: как обеспечить комфорт в доме
18:33    670   
Португалия открывается для украинцев
18:09    468   
В Украине могут разрешить "смешивать" вакцины от COVID-19, - главный санврач Кузин
Новости партнеров