Главное™

Козак отримав завдання тягнути час

Заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак заявив, що в українського керівництва «не існує ніякого мирного плану» щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Ці слова головного російського переговірника на українському напрямку значно відрізняються від тверджень представників українського керівництва, серед яких і президент країни Володимир Зеленський.

У Києві наголошують, що Німеччина і Франція підготували власні пропозиції щодо виконання Мінських угод - це і є новий «мирний план», Україна внесла до цього плану свої уточнення - і тепер пропозиції спрямовані Росії і інші учасники «нормандського формату» очікують на її реакцію.

У викладі Козака все виглядає з точністю до навпаки. Представники Німеччини і Франції зробили спробу погодити компромісний проект рекомендацій для ТКГ. У Росії цей проект розцінили як «надмірно компромісний», підготували свої уточнення і запропонували Україні виступити зі своїми. А у Києві мовчать.

Тобто у Києві вважають, що мирний план на столі у Москві і на нього має відреагувати Путін, а у Москві вважають, що мирний план на столі у Києві і на нього має відреагувати Зеленський. Що це означає?

Це означає тільки те, що Козак отримав завдання тягнути час до закінчення перебування Володимира Зеленського на посаді президента України. Рівно те ж саме до закінчення перебування Петра Порошенка на посаді президента України робили Гризлов або Сурков. Якщо президент України не готовий до беззастережної капітуляції - він нікому у Кремлі не цікавий, це потрібно просто зрозуміти. До того ж зараз з'являється додаткова опція - можна тягнути час до зміни федерального канцлера Німеччини. Адже Ангела Меркель йде з політики вже цієї осені і у Кремлі цілком можуть хотіти подивитися, як швидко її наступник увійде в курс проблем на українському напрямку і наскільки цікавим для нього буде «нормандський формат».

Так що ніякого «нормандського саміту» найближчим часом не буде. А буде - якщо врахувати не тільки заяву Дмитра Козака, а й відверті погрози Марії Захарової на адресу України у зв'язку зі стратегією деокупації Криму - швидше загострення ситуації.

До цього і потрібно готуватися.

Оригинал

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал

Последние новости
10:18    40   
Эвакуировали 12 человек: последствия пожара в многоэтажке в Харькове
10:07    66   
Олимпийские игры в Токио: российский гимн заменит музыка Чайковского
09:55    118   
В Харькове частично перекроют улицу Чернышевского
09:43    157   
Стоимость биткоина резко упала
09:30    191   
"Красную" зону карантина могут покинуть 6 регионов
09:11    265   
В Украину прибыла вторая партия вакцины от коронавируса AstraZeneca
09:08    267   
В Кремле заявили о возвращении эпохи холодной войны между Россией и США
08:56    183   
Боевики 17 раз обстреливали позиции ООС
08:44    172   
Харьковчане завоевали четыре лицензии на участие в Олимпийских играх
08:32    251   
Курс валют на 23 апреля: сколько стоят доллар и евро
Новости партнеров