Главное™

На Харьковщине детям рассказали о хороших и "плохих" полицейских


12 березня 2018 року у загальноосвітній школі №2 м. Чугуєва Харківської області відбувся урок-тренінг на тему «Ти і поліція».

З учнями 9-х класів зустрілися очільник Харківського обласного осередку Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціації УМДПЛ) і керівник Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак та начальник сектору кадрового забезпечення Чугуївського відділу поліції Кирил Сазонов. Вони оповідали підліткам про поліцію.

Правозахисник зазначив, що правоохоронці несуть важливу державницьку функцію, адже захищають громадян від протиправних посягань та порушень закону, проте іноді поліцейські намагаються зловживати своїми обов’язками та при цьому порушують права громадян.

Роль такого «поганого поліцейського» і виконав Ю. Чумак, розігравши з одним із учнів ситуацію, в якій працівник поліції намагається безпідставно перевірити документи та переглянути вміст сумки у перехожого юнака. Звісно, не будучи озброєним необхідними правовими знаннями, парубок зніяковів та розгубився.

І тоді на допомогу йому та іншим старшокласникам прийшли герої мультфільму «Ти і поліція», що є унікальним правоосвітнім інструментом, розробленим Асоціацією УМДПЛ спільно зі студією Real Stories Production. З анімаційного фільму юнаки та дівчата дізналися, як правильно себе поводити в ситуаціях, представлених в мультсеріалі: «Пред’явіть документи і виверніть кишені», «Відчиніть – поліція!» та «Вам потрібно прибути до відділення поліції».

Після перегляду та обговорення мультфільму, представник поліції розповів підліткам про особливості їх правового статусу, про необхідність забезпечення спілкування правоохоронців із неповнолітніми за умови присутності батьків або інших законних представників. Також К. Сазонов ще раз «програв» сценку зустрічі молодої людини з правоохоронцем на вулиці. Тільки цього разу учень вже був озброєний правовим знаннями, а поліцейський був «добрим», тобто таким, що діяв відповідно до законодавства.

Переглянути порадник.


Полная версия
© 2007-2019 Интернет-обозрение Главное™