Главное™

Виталий Портников: "Перемирие" Путина - это инструмент для шантажа

Президент України Володимир Зеленський має намір поговорити з усіма лідерами країн «нормандської четвірки» щодо порушення перемир'я на Донбасі і загибелі чотирьох українських військовослужбовців. У зону конфлікту вже вирушив начальник Генерального штабу Сергій Корнійчук. Глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук називає трагедію зривом Мінських угод.

Чи може Володимир Зеленський домогтися відновлення перемир'я? Очевидно, такі шанси у президента України є – навіть якщо він і не зателефонує керівникам країн «нормандської четвірки». Втім, зміст цих переговорів теж легко передбачити. Ангела Меркель і Емманюель Макрон, швидше за все, підтримають українського президента, а Володимир Путін покладе відповідальність за зрив перемир'я на українську сторону. Але це не означає, що обстріли українських позицій обов'язково продовжаться. Вони можуть припинитися. Тимчасово. А от визначати цей час, переконаний, буде президент Росії.

Уже коли досягалися домовленості про перемир'я, доводилося пояснювати, що самі такі перемир'я можуть значно відрізнятися одне від одного. Бувають ситуації, коли між конфліктуючими сторонами знаходяться війська миротворців. Навіть і в цьому випадку новий конфлікт не виключений, ми знаємо це з досвіду Близького Сходу або колишньої Югославії. Але все ж таки почати бойові дії або обстріли тоді, коли між тобою і противником інший військовий контингент, є дуже непростим рішенням. У всякому разі, ти повинен спочатку домогтися відводу цього контингенту або нести відповідальність за можливі жертви серед миротворців. Однак, як ми знаємо, Росія всіляко противиться будь-яким ініціативам про введення миротворців у зону конфлікту – і недарма.

Бувають ситуації, коли миротворців немає, але ворогуючі сторони розведені на настільки значну відстань, що для нового зіткнення потрібна передислокація сил. І тоді, звичайно ж, будь-які спроби проявити агресію миттєво відслідковуються, з'являється можливість швидкого ухвалення власних рішень – вже сама така можливість знижує градус конфлікту.

А наше перемир'я – коли миротворців немає, а позиції українських військ і корпусів, які контролює Росія, розташовані у безпосередній близькості – це «перемир'я Путіна». Якщо президент Росії бажає – він може віддати наказ про припинення ескалації. Якщо вважатиме за доцільне – обстріли миттєво відновлюються.

І ми не дізнаємося, чому було ухвалене рішення стріляти – у відповідь, наприклад, на обшуки у Віктора Медведчука або просто за якимось планом дестабілізації України. Однак, власне, важливою є не причина. Важливим є розуміння, що перемир'я – це зовсім не мир. А «перемир'я Путіна» – це не тільки не мир, але ще й ефективний інструмент для шантажування української влади і впливу на настрої в суспільстві.

Оригинал

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал

Последние новости
10:18    77   
Эвакуировали 12 человек: последствия пожара в многоэтажке в Харькове
10:07    78   
Олимпийские игры в Токио: российский гимн заменит музыка Чайковского
09:55    132   
В Харькове частично перекроют улицу Чернышевскую
09:43    174   
Стоимость биткоина резко упала
09:30    204   
"Красную" зону карантина могут покинуть 6 регионов
09:11    268   
В Украину прибыла вторая партия вакцины от коронавируса AstraZeneca
09:08    275   
В Кремле заявили о возвращении эпохи холодной войны между Россией и США
08:56    186   
Боевики 17 раз обстреливали позиции ООС
08:44    173   
Харьковчане завоевали четыре лицензии на участие в Олимпийских играх
08:32    256   
Курс валют на 23 апреля: сколько стоят доллар и евро
Новости партнеров