Главное™

Виталий Портников: "Северный поток-2" еще не достроен, а Путин уже ставит условия Украине

Тема запуску газопроводу «Північний потік-2» виявилася однією з головних у виступі російського президента Володимира Путіна на Петербурзькому міжнародному економічному форумі. Путін повідомив про те, що «успішно завершено укладання першої нитки газопроводу «Північний потік-2» і пообіцяв, що протягом «півтора-двох місяців закінчать і другу нитку».

Так що, як бачимо, російський президент впевнений, що американські санкції і опозиція з боку частини німецької політичної еліти проєкт не зупинять. І вже можу передбачити, що він скаже керівництву України: «Ви думаєте, що ми повинні всіх годувати?».

Але навіть у виступі, покликаному продемонструвати конструктивність і «суто економічний» характер проєкту «Північний потік-2», Володимир Путін проговорився. Російський президент зазначив, що «є можливість завантажувати ГТС України і в майбутньому, навіть після завершення терміну дії нашого контракту на транзит». Але «не для того, щоб армію утримувати і націлювати її на рішення силовим способом проблеми Донбасу, а на те, щоб економіку піднімати».

Залишимо на совісті Путіна твердження про те, що українське керівництво, яке вже сім років говорить про мир, хоче вирішити питання окупації Донбасу силовим шляхом. Важливим є інше – Путін готовий зберегти за Україною її транзитний статус тільки в тому випадку, якщо Кремль зможе впливати на внутрішню політику сусідньої країни. Хочете зберегти гроші від транзиту в бюджеті – відмовляйтеся від опору агресивним діям, приймайте те, що вам вкаже президент Росії. Не згодні – не буде ніякого газового транзиту!

Власне, заради цього і починався проєкт будівництва обхідних газопроводів, які повинні були дозволити Росії відмовитися від української газотранспортної системи. Ні, не для того, щоб отримувати додатковий прибуток, як це пояснюють, а для того, щоб отримати можливість політичного і економічного тиску на Україну. Володимир Путін саме тому всі ці роки був найактивнішим лобістом будівництва нових газогонів, особисто переконував у необхідності такого будівництва, зустрічався із керівниками інших країн, коли виникали ті чи інші перешкоди. І ось тепер, коли «Північний потік-2» навіть не добудований до кінця, російський президент починає висувати вимоги до України.

Можна уявити, як зміниться його тон в разі, якщо будівництво буде завершене.

Оригинал

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал

20 июня 2021
21:02    336   
О главном на Главном за 20 июня 2021
20:34    1066   
В США рассказали о судьбе $100 млн военной помощи для Украины
20:10    1177   
Ученые нашли крупнейшее млекопитающее, ходившее по Земле
19:56    415   
В Китае сделали более миллиарда прививок от COVID-19
19:16    974   
ООН опубликовала новый доклад о Крыме
18:40    1673   
В харьковском гидропарке утонула девушка
18:21    1249   
Украинская рекордсменка Екатерина Долган погибла в ДТП
18:08    1113   
Под Харьковом волонтеры за один день вытащили из реки 300 кг пластика
17:52    766   
С начала боевики дважды нарушили режим тишины, - штаб ООС
17:41    1169   
США анонсировали новые санкции против "Северного потока - 2"
Новости партнеров